Blog, Tlačové správy, Novinky

Sedem statočných: Chlapi, nebojme sa, vyšetrenie prostaty nebolí

V rámci kampane Movember podstúpili odber krvi zameraný na stanovenie zdravia prostaty ozajstní športoví majstri v seniorskom veku. Mnohí z nich stále súťažia vo veteránskych kategóriách a majú tituly majstrov Slovenska, Československa, Európy aj sveta.


Na stav seboroickej dermatitídy výrazne vplýva aj stres

S mazovými žľazami sa už rodíme. Ich základnou funkciou je tvorba špecifického tukového obsahu, ktorý sa spolupodieľa na vytváraní ochranného plášťa povrchu kože. Pokiaľ však dochádza k ich chronicky zvýšenej činnosti, porucha sa prejaví nadmernou tvorbou mazu. Tento príznak sa vyskytuje primárne pri akné, alebo ako sprievodný jav pri zápale kože – seboroickej dermatitíde.


Vplyv fajčenia na telo

Fajčenie cigariet môže mať na telo hneď niekoľko nepriaznivých účinkov. Na jednej strane zvyšuje riziko civilizačných ochorení, ale nezanedbateľný vplyv má aj na pohybovú sústavu, imunitu, zrak či plodnosť.


Diabetická retinopatia sa môže týkať už škôlkarov

Cukrovka je chronické metabolické ochorenie, ktoré môže ovplyvniť zrak prechodne, ale aj trvalo. Rozsah následkov primárnej diagnózy na oko pritom záleží od toho, ako dlho choroba trvá a či je hladina krvného cukru, teda glykémie, dobre kompenzovaná. Ťažkosti majú už aj deti.


Obrazy kvetov pomôžu pacientom odbúrať stres pred vyšetrením

Terapeutické účinky výtvarného umenia v zdravotníckych zariadeniach na psychickú pohodu i samotný proces liečby sú nesporné. Obrazy s priateľskými motívmi vytvárajú atmosféru bezpečia a podporujú redukciu stresu.


Prevencia pádov: Jednoduché tipy pre väčšiu bezpečnosť

Pády predstavujú riziko vážneho zranenia. Či už v domácnosti, pri športe, alebo na túre, existujú preventívne opatrenia, ktoré môžu pomôcť predchádzať bolestivým úrazom.


Naši odborníci boli súčasťou konferencie SlovakiaTech Forum – Expo 2022

V dňoch 20. – 21. septembra sa v Košiciach uskutočnil štvrtý ročník medzinárodnej odbornej konferencie a inovačno-technologického veľtrhu firiem SlovakiaTech Forum – Expo 2022. Jeho cieľom bolo stretnutie slovenských a zahraničných odborníkov v oblasti inovácií, priemyslu a priemyselných technológií, energetiky, dopravy a logistiky, v oblasti životného prostredia a vzdelávania, ako aj prezentácie vedeckého a inovačného potenciálu slovenských technologických firiem. Na podujatí priblížilo svoju činnosť a rozvíjané aktivity ako jeden z hlavných partnerov podujatia aj CVTI SR, ktoré zároveň vytvorilo priestor aj pre prezentáciu najnovších poznatkov a inovatívnych riešení 5 slovenských univerzít.


Digitálny röntgen šetrí čas a prispieva k spoľahlivej diagnostike pohybového aparátu

Zobrazovacie vyšetrenia sú nevyhnutné pri diagnostike mnohých ochorení pohybového aparátu, ale aj úrazov. Na rádiologické pracovisko v bratislavskej AGEL Clinic prichádzajú denne pacienti so žiadankou z ambulancie akútnych stavov, chirurgie ruky, ortopédie, reumatológie, chirurgie, fyziatrie, dermatovenerológie či neurológie. Každý mesiac tu vyšetria v priemere 150 ľudí, pričom väčšinu tvoria dospelí.


AGEL posilňuje v Bratislave, do portfólia získal rádiologické pracovisko AGEL Rádiológia

Spoločnosť AGEL získala významnú akvizíciu v Bratislave. CT a MR pracovisko v Nemocnici sv. Cyrila a Metoda UNB v Petržalke kúpila od spoločnosti Radiológia koncom septembra. Mení sa aj názov pracoviska na AGEL Rádiológia.


Kosti sa lámu aj pri behu, problémom je najmä klzký povrch

Beh je komplexný šport, a aby prinášal benefity, je dôležité tak zahriate pred samotnou pohybovou aktivitou, správna technika behu a následný strečing. Mnoho bežcov však môže podceniť svoje schopnosti najmä pri jednotlivých povrchoch. Problematickými obdobiami sú najmä jeseň a zima, keďže práve vtedy dochádza vo zvýšenej miere k pádom v exteriéri a úrazovým zlomeninám športovcov.


Liečba psoriázy je beh na dlhú trať, no neustále napreduje

Psoriáza je autoimunitná choroba, ktorá sa prejavuje chronickým zápalom kože. Hoci je pôvod diagnózy nejasný, významnú úlohu zohráva dedičnosť. Proces jej vzniku je však dobre popísaný. Imunitný systém neprimerane urýchľuje obnovu kožných buniek, ktorých cyklus u bežného človeka trvá 28 dní. Avšak u ľudí trpiacich psoriázou sa kožné bunky reprodukujú po troch až šiestich dní, čo vedie k zhrubnutiu kože a jej nadmernému olupovaniu. Ložiská sú červené, ohraničené a tvoria sa na nich biele či striebristé šupiny. Keďže koža je extrémne suchá, dôležité je jej ošetrovanie.


Osteoporóze sa dá predchádzať, ale aj zlepšiť jej stav

Rednutie kostí prichádza spolu s vekom, ale postihuje aj mladšie ročníky. Na úbytok kostnej hmoty má výrazný vplyv dedičnosť, ale aj celková životospráva. Osteoporóza je označovaná ako zlodej kostí, a hoci ide o metaforické pomenovanie, nie je celkom výstižné. Vnútri zdravej kosti sa prirodzene nachádzajú drobné póry, ktoré ochorenie zväčšuje. Ako medzery rastú, postupom času prichádza kosť o pevnosť a hustotu. Zároveň je na povrchu slabšia, tenšia a celkovo je krehkejšia. Kostná hmota postupne ubúda po 35. roku života.


Metličky v pokožke nemusia byť len estetický problém, niekedy signalizujú závažnejšie ochorenie

Pohyb nie je viazaný iba na svaly, šľachy a kĺby. Rovnako dôležité je aj ich zásobenie krvou a živinami. Bezproblémovému toku krvi v dolných končatinách napomáha svalovo-žilová pumpa. Pokiaľ nefunguje tak, ako má, na nohách sa objavia opuchy a aj viditeľné drobné cievky. Najmä ženy poznajú metličky, ktoré zväčša považujú len za kozmetický problém. Avšak, nemusí tomu tak byť. Preto každý človek, u ktorého sa objaví typický pavučinový obrazec na nohách, by mal vyhľadať ambulanciu cievnej chirurgie.


Za bolesťou hlavy býva často ďalekozrakosť

Takmer každý človek na svete zažije počas svojho života problém so zrakom. Náš najdôležitejší zmysel má dokonca vlastný Svetový deň zraku, ktorý pripadá na druhý októbrový štvrtok. Aktuálny ročník má za cieľ poukázať na dôležitosť dostupnosti zdravotnej starostlivosti. Prax ukazuje, že mnohé očné vady sa zistia náhodne.


Artritída sa netýka len starších ľudí, asi 100 miliónov Európanov s bolesťami kĺbov nemá stále správnu diagnózu

Za bolestivými kĺbmi môže byť artritída, ktorá sa prejavuje najmä ich rannou stuhnutosťou a opuchmi. Svetový deň artritídy, ktorý si pripomíname už dvadsaťosem rokov, má za cieľ zvýšiť povedomie o tomto ochorení. Európska liga proti reumatizmu (EULAR) pri tejto príležitosti upozorňuje na to, že len v rámci Európy nie je diagnostikovaných približne 100 miliónov pacientov. Hoci sa snažia vyrovnať so symptómami, ktoré tento stav so sebou prináša, často sú bagatelizované alebo nesprávne diagnostikované.


Epidémia modernej doby: Syndróm suchého oka má takmer každý druhý dospelý človek

Syndrómom suchého oka trpí dnes už takmer každý druhý dospelý človek. Za epidémiou tohto fenoménu je prevažne životný štýl, kancelárska práca, umelé osvetlenie, ale aj hodiny strávené v klimatizovaných či vykurovaných priestoroch. Oku celkovo chýba pohyb v exteriéri. Prirodzené poveternostné podmienky a preostrovanie zraku raz do diaľky a raz do blízka sú najlepšími pomocníkmi v boji proti suchému oku.


Bratislava má novú polikliniku - Preventívne centrum AGEL Clinic

Vysoko špecializovaná nemocnica AGEL Clinic, ktorá sa zameriava najmä na poruchy pohybového ústrojenstva, športovú medicínu a jednodňovú chirurgiu, otvorila prvý októbrový týždeň brány svojho ďalšieho zdravotníckeho zariadenia v Bratislave. Preventívne centrum AGEL Clinic so sídlom v budove Ružinovskej polikliniky poskytuje dospelým pacientom kvalitnú a efektívnu starostlivosť v ambulanciách prvého kontaktu, pričom zabezpečuje prevenciu, diagnostiku a liečbu chorôb.


V neurologických ambulanciách sa s Alzheimerovou chorobou stretávajú často, trpí ňou až 60 tisíc Slovákov

Alzheimerova choroba začína nenápadne a pomaly. Potichu sa vkráda do života a neodchádza, naopak, rozvíja sa. Práve 21. september je vyhlásený za Svetový deň Alzheimerovej choroby, ktorý poukazuje na potrebu pochopenia a podpory ľudí s týmto ochorením. V AGEL Clinic sa týmto pacientom venuje neurologička MUDr. Ronnie Šandorová Traubnerová, ktorá nám o tom povedala viac.


Zanedbaná rozcvička zvyšuje riziko zranenia – aj u detí

Dnes má väčšina ľudí sedavý spôsob života a kým začnú cvičiť, je dôležité pripraviť telo na pohyb. Rozcvička zahreje svaly, zlepší ich flexibilitu a koordináciu tak, aby dokázali zvládnuť záťaž. A ako bonus pomáha odbúravať stres a napätie.


Jeseň je najvhodnejšie obdobie na kontrolu znamienok

Preventívna prehliadka u kožného lekára po letnej sezóne zachraňuje ľudské životy. Zhruba 90 % pacientov s melanómom, ktorý vzniká zo zmeneného znamienka, je diagnostikovaných ešte v čase bez výskytu metastáz. Vyšetrenie je rýchle a bezbolestné, pričom ho stačí absolvovať raz ročne. Ideálnym obdobím sú práve jesenné mesiace.


AGEL Clinic už poskytuje aj služby chirurga pre poúrazové stavy

Špecializovaná AGEL Clinic v Bratislave, ktorá sa primárne zameriava na liečbu pohybového ústrojenstva, rozšírila svoje služby. Pre pacientov je v pracovných dňoch k dispozícii aj chirurg, takže sem pacienti môžu prísť po úrazoch alebo s ochoreniami pohybového aparátu. Novou posilou AGEL Clinic je MUDr. Manuchekhr Burkhanov.


S liečbou sklerózy multiplex sa musí začať včas, vtedy je možné ju spomaliť. V počte pacientov patrí Slovensko na smutné vrchné priečky rebríčka

Sclerosis multiplex, po slovensky roztrúsená skleróza, je známa aj ako ochorenie tisícich tvárí. Jej príznaky sa vyskytujú už u mladých ľudí a vývoj je často nepredvídateľný. Každoročne je posledná májová streda, tento rok teda 25. máj, Svetovým dňom sklerózy multiplex, ktorý má za cieľ na toto závažné neurologické ochorenie upozorniť a zároveň o ňom zvyšovať informovanosť.


V AGEL Clinic pracujú ako sestry dve sesternice Andrea Hollá: „Dlho som kliniku brala ako svoje dieťa“

AGEL Clinic Bratislava sa môže pýšiť personálom, ktorý v ambulanciách či na oddelení vyvoláva svojou dobrou náladou u pacientov úsmev na tvári. Niektorých našich zdravotníkov dokonca viaže nielen pracovný kolektív, ale aj rodinné putá. Andrea Hollá a Ľubica Žaludná sú sesternice a kolegyne, Andrea dokonca stála pri samotnom zrode AGEL Clinic.


„Pri sedavom spôsobe života netrpí len naša chrbtica a kostrové svaly, ale aj vnútorné orgány,“ hovorí o dôležitosti pohybu MUDr. Štefanková

Pohyb. Nášmu telu je prirodzený, avšak mnohými zanedbávaný. Práve dnešný deň, 10. máj, je známy ako Svetový deň Pohybom ku zdraviu a jeho cieľom je poukázať na sedavý spôsob života a na potrebu pohybovej aktivity. S doktorkou z AGEL Clinic MUDr. Ingrid Štefankovou, ktorá ordinuje v Ambulancii fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie, sme sa porozprávali o pohybe ako takom, o tom, koľko by sa mali hýbať manuálne pracujúci ľudia, koľko naopak pracujúci v kanceláriách a ako to s pohybom majú Slováci.


„Ísť z kancelárie priamo na intenzívne slnko pri mori môže byť pre našu kožu veľmi nebezpečné,“ hovorí dermatologička z AGEL Clinic

Máj je známy tým, že tento mesiac je celosvetovo venovaný prevencii rakoviny kože. V rámci neho vyhlásila Americká dermatologická akadémia (American Academy of Dermatology) prvý pondelok v mesiaci za Melanómový pondelok (Melanoma Monday). Pri tejto príležitosti sme sa porozprávali s dermatologičkou z AGEL Clinic MUDr. Ľudmilou Žigovou, ktorá nám prezradila, čo to melanóm je, ako je možné ho spoznať či ako sa lieči.


Slnečný kúpeľ a vhodná strava pomáhajú doplniť vitamín D. Predávkovanie slnením však nehrozí

Prečo je vitamín D tak dôležitý, aké sú jeho prirodzené zdroje a kedy by sme ho mali začať dopĺňať? MUDr. Terézia Pázmanová, internistka z AGEL Clinic, nám v rozhovore vysvetľuje, vďaka čomu je pre nás tento vitamín taký dôležitý a odpovedá na najčastejšie otázky.


Malé uzlíky v dlani a na prstoch väčšinou nebolia, liečiť ich je ale dôležité

Dupuytrenova kontraktúra je chronické ochorenie ruky charakterizované tvorbou uzlov a pruhov v dlani a na prstoch. Toto ochorenie náš život najprv neovplyvňuje, avšak v prípade, že sa nelieči, môže spôsobiť zdravotné problémy. Aké sú ďalšie príznaky, liečba či kedy je potrebné pristúpiť k operácii, sme sa opýtali MUDr. Tomáša Hegera, PhD., MPH, MHA z Centra chirurgie ruky AGEL Clinic Bratislava.


AGEL Clinic Bratislava posilnil nový ortopéd

V súvislosti s epidémiou koronavírusu čelí zdravotníctvo dlhodobému tlaku a obrovskému náporu, výnimkou nie je ani AGEL Clinic Bratislava, ktorá aj napriek nepriaznivej epidemiologickej situácii neustále zlepšuje a rozširuje svoje služby. Jednou z noviniek je príchod nového ortopéda MUDr. Pavla Žiga, PhD., ktorý tu zúročuje svoje dlhoročné skúsenosti zo zahraničia.


„S rakovinou kože sa stretávame často, môže za to životný štýl pacientov,“ hovorí dermatologička z AGEL Clinic

Štvrtý február je považovaný za Svetový deň boja proti rakovine. Je potrebné, aby sa toto ochorenie pravidelne dostávalo do povedomia širokej verejnosti a vďaka Únii pre medzinárodná kontrolu rakoviny (UICC) si ho pripomíname práve dnes, 4. februára. Dermatovenerologička z AGEL Clinic MUDr. Ľudmila Žigová nám opísala nielen príznaky tohto zákerného ochorenia, ktoré by sme na koži nemali ignorovať, ale aj možnosti prevencie a spôsoby diagnostiky.


Riaditeľ AGEL Clinic Bratislava: „Minulý rok sme fungovali bez obmedzení, za čo patrí vďaka nášmu personálu“

V súvislosti s pandémiou koronavírusu čelí zdravotníctvo dlhodobému tlaku a obrovskému náporu. Výnimkou nebola v minulom roku ani AGEL Clinic Bratislava. Stáť v tejto dobe na čele zdravotníckeho zariadenia predstavuje obrovskú zodpovednosť a zároveň výzvu. Zaujímalo nás, ako riaditeľ vníma posledných 12 mesiacov a čo kliniku v tomto roku čaká.


Na vzniku psoriázy sa podieľa nielen genetika, ale aj stres a životný štýl

Psoriáza je kožné autoimunitné ochorenie, ktoré dokáže veľmi znepríjemniť život či už psychicky, alebo fyzickými prejavmi. Pri príležitosti Svetového dňa psoriázy, ktorý pripadá práve na 29. októbra, sme sa porozprávali s dermatologičkou z AGEL Clinic Bratislava o tom, ako sa táto choroba lieči, komu hrozí, aké sú jej prejavy a kedy je potrebné vyhľadať odborníka.


„Dermatológia je akčný odbor, kombinuje prácu s pacientami a s technikou“ hovorí lekárka z AGEL Clinic

V AGEL Clinic Bratislava majú klienti možnosť navštíviť aj dermatologickú ambulanciu pod vedením MUDr. Denisy Dostálovej. Tá je skúsenou odborníčkou, preto nás zaujímalo, prečo si vybrala práve tento medicínsky odbor, čo je pre ňu výzvou a aké sú jej rady v starostlivosti o pokožku.


AGEL Clinic otvára v septembri novú ambulanciu, ktorá pomôže pacientom s chirurgickými ťažkosťami

Od 3. septembra sa v priestoroch AGEL Clinic Bratislava spustí nová ambulancia. Navštíviť ju môžu pacienti s akýmikoľvek chirurgickými problémami a zaujímavosťou je, že v nej bude ordinovať jej riaditeľ.


Infúzna liečba pomáha pri rôznych druhoch bolestí, ale aj pri budovaní imunitného systému

AGEL Clinic Bratislava ponúka v modernom prostredí infúzneho stacionára klientom možnosť infúznej liečby, ktorá je veľkým prínosom pre liečbu bolestí, ale aj prevenciu napríklad pred chrípkou.


„Rehabilitácia pomôže pacientom aj bez užívania liekov a zlepšuje kvalitu života,“ hovorí lekárka z AGEL Clinic

Pacienti, ktorí majú problémy s pohybovým aparátom, či už je to dôsledok nesprávneho životného štýlu alebo operácií či úrazov, nájdu pomoc v AGEL Clinic v Ambulancii fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie. Ordinujúca doktorka MUDr. Ingrid Štefanková sa zameriava na širokú škálu diagnóz a nás zaujímalo, ako vyšetrenie prebieha a čo sa po diagnostike pacienta deje ďalej.


„Naša práca má zmysel“, zhodujú sa fyzioterapeuti z AGEL Clinic. Liečebné terapie „na mieru“ každému pacientovi

Po príchode na rehabilitáciu do AGEL Clinic sa neubránite úsmevu. Privíta vás veselý tím šiestich mladých fyzioterapeutov, ktorí robia každý deň všetko pre to, aby sa ich pacientom uľavilo. K dispozícii sú nielen individuálne liečebné terapie „na mieru“ každému pacientovi, ale aj rôzne druhy elektroliečby.


Medzinárodný deň sestier - bez nich by zdravotníctvo nebolo

Takmer dvom tisíckam sestier a pôrodným asistentkám, ktoré sú súčasťou zdravotníckeho tímu siete AGEL SK, patrí dnešný deň. Práve v tento dátum, 12. mája, sa oslavuje Medzinárodný deň sestier, kedy si celosvetovo pripomíname ich dôležité povolanie, plné nielen fyzicky, ale aj psychicky náročnej starostlivosti o pacientov. V AGEL Clinic Bratislava pracuje 15 sestier, aj vďaka nim klinika od začiatku pandémie fungovala takmer bez obmedzení a svoju obrovskú úlohu zohráva aj pri testovaní na koronavírus.


Artroskopická operácia môže zdravotné problémy vyriešiť už do polhodiny

Bolestivé stavy po úrazoch kolena či ramena trápi mnoho ľudí a nezriedka aj dlhý čas. Odborníci v AGEL Clinic, špecializovanej nemocnici v Bratislave, vedia tieto problémy vyriešiť zákrokom, ktorý trvá nanajvýš pol hodiny. Reč je o artroskopických operáciách, ktoré sa realizujú v rámci jednodňovej chirurgie.


„Za túto príležitosť som veľmi vďačná, práca v mobilnom odberovom mieste je pre mňa veľkým prínosom,“ hovorí medička Zuzka, ktorá pomáha v AGEL Clinic

Pandémia koronavírusu, ktorá už rok sužuje Slovensko, priniesla okrem iného aj možnosť pre študentov medicíny a zdravotníkov naučiť sa priamo v teréne nové veci, na ktoré ich štúdium nepripraví. Medička Zuzka Fandlová sa rozhodla pomôcť našim zdravotníkom a jej pôsobiskom sa na istý čas stalo mobilné odberové miesto v bratislavskej AGEL Clinic.


V AGEL Clinic operujú kŕčové žily najmodernejšou metódou

Kŕčové žily, ktoré sa nazývajú aj varixy, nie sú len estetickým problémom, ale môžu viesť k mnohým zdravotným komplikáciám. Práve toto ochorenie je častou príčinou návštevy AGEL Clinic, kde je možné operačne najmodernejšou metódou kŕčové žily odstrániť.


Najťažšie na neurológii je dopátrať sa k správnej diagnóze

AGEL Clinic, špecializovaná nemocnica v Bratislave, ako jedna z mála v tejto problematickej dobe funguje takmer bez obmedzení a darí sa jej eliminovať aj ochorenie na koronavírus medzi zamestnancami. Naopak, v rámci zvyšovania kvality poskytovanej starostlivosti sa jej podarilo získať do svojho tímu novú posilu. Je ňou MUDr. Jana Borovská, skúsená odborníčka s vyhľadávanou špecializáciou v neurológii, ktorej sa venuje už štrnásty rok.


AGEL Clinic získala certifikát kvality ISO 9001, ISO 14 001 a ISO 45001

AGEL Clinic, špecializovaná nemocnica v Bratislave, získala certifikát kvality ISO 9001, ISO 14 001 a ISO 45001. Získanie certifikátov si vyžadovalo intenzívnu prípravu počas celého roka. Certifikát kvality, ktorý bol udelený spoločnosťou SGS Slovakia s.r.o., je platný do 19. januára 2024 a zostáva v platnosti v prípade úspešných dohľadových auditov.


Na stravu si dajme pozor aj na Vianoce

Počas vianočných sviatkov sa nejednému z nás stane, že to preženieme s jedlom. Rôzne ťažké a mastné jedlá, ktoré ponúka štedrovečerný stôl a ich kombinácia s alkoholom sú pre naše telo veľkou záťažou, a s tým môžu byť spojené rôzne zdravotné komplikácie. Čo všetko môže prejedanie sa spôsobiť a ako sa tomu môžeme vyhnúť, sme sa opýtali internistky MUDr. Terézie Pázmanovej zo špecializovanej nemocnice AGEL Clinic Bratislava.


„Pre pacientov sme síce častokrát neviditeľní, ale zároveň nepostrádateľní,“ hovorí anestéziologička z AGEL Clinic

Sú poslední, ktorých pred operačným zákrokom v celkovej anestézii vidíme a často aj prvými, ktorí sú s nami, keď sa po zákroku zobúdzame. Práca anestéziológa skrýva pred zrakmi pacientov množstvo zákutí, ktoré si my, ako laici, neuvedomujeme. Čo všetko je v ich náplni, ale napríklad aj aké chyby ľudia najčastejšie pred anestéziou robia, sme sa spýtali anestéziologičky MUDr. Kataríny Kneppovej, ktorá pracuje v bratislavskej špecializovanej nemocnici AGEL Clinic.


Terapia rázovou vlnou pomáha pacientom najmä pri bolestiach alebo zápaloch

V AGEL Clinic Bratislava, špecializovanej nemocnici v Bratislave, majú k dispozícii už takmer polroka na Oddelení fyziatrie, balneológie a rehabilitácie terapiu rázovou vlnou. Pacientom pomáha pri širokej škále ochorení a k dispozícii im je rýchlo, čakacia doba je maximálne týždeň.


V AGEL Clinic otestovali počas víkendu 283 ľudí

AGEL Clinic Bratislava, centrum pohybovej medicíny, sa opäť počas víkendu zapojila do celoplošného testovania obyvateľov na koronavírus COVID-19. Za dva dni celkovo odobrali zdravotníci vzorky viac ako 280 testovaným. AGEL Clinic testovala v piatok a v sobotu samoplatcov metódou PCR, otestovali tiež zamestnancov kliniky antigénovými testami.


"Pacienti sú pod vplyvom situácie zodpovednejší," hovorí vedúca fyzioterapeutka z bratislavskej AGEL Clinic

Epidémia šíriaceho sa koronavírusu COVID-19 prišla tento rok nečakane a nikto z nás dovtedy podobnú situáciu nepoznal. Zdravotníci museli okamžite zareagovať, prijať nové opatrenia a systém ich práce sa takmer zo dňa na deň zmenil. Sú v privej línii a kedykoľvek môžu prísť do styku s nakazeným pacientom, ktorý vírus môže nevedome šíriť. Aj napriek tomu, že špecializovaná nemocnica AGEL Clinic Bratislava funguje aj dnes v nezmenenom režime a klientom vychádza v každom smere v ústrety, zamestnanci kliniky si zvýšené riziká uvedomujú denne.


V AGEL Clinic otestovali počas víkendu 2526 ľudí. Výborná organizácia, únava, ale ochota a profesionálny prístup zdravotníkov.

AGEL Clinic Bratislava, centrum pohybovej medicíny, sa počas víkendu zapojila do celoplošného testovania obyvateľov na koronavírus COVID-19. Za dva dni celkovo odobrali zdravotníci vzorky viac ako 2500 testovaným. AGEL Clinic testovala v piatok a v sobotu samoplatcov metódou PCR a v sobotu podvečer zamestnancov a rodinných príslušníkov kliniky antigénovými testami.


Na chrbticu myslime denne a bolesti nepodceňujme

Bolesťami chrbtice trpí množstvo z nás a pacientov s touto diagnózou pribúda. Dnešný deň, 16. október, je vyhlásený za Svetový deň chrbtice a jeho cieľom je zvýšiť povedomie o týchto zdravotných problémoch. Na kľúčovú os nášho tela by sme však mali myslieť po celý rok.


Neurológia je ako detektívna práca

Svoje 15 ročné skúsenosti v odbore neurológia sa rozhodla zúročiť od začiatku septembra ako nová posila AGEL Clinic Bratislava. MUDr. Ronnie Šandorová Traubnerová má medicínu v krvi a vo svojej ambulancii sa zaoberá širokou škálou diagnóz.


Alzheimer sa dá zachytiť včas, dôležité je spozorovať prvé príznaky

Alzheimerova choroba začína nenápadne a pomaly. Potichu sa vkráda do života a neodchádza, naopak, rozvíja sa. Práve 21. september je vyhlásený za Svetový deň Alzheimerovej choroby, ktorý poukazuje na potrebu pochopenia a podpory ľudí, ktorí touto chorobou trpia.


Testovanie na COVID-19 je v AGEL Clinic možné každý deň

AGEL Clinic Bratislava, centrum pohybovej medicíny, člen skupiny AGEL, realizuje komerčné testovanie samoplatcov na prítomnosť ochorenia COVID-19. Dni, kedy je možné sa na klinike otestovať, sa rozšírili na celý týždeň, pre klientov sú na to vyhradené ranné hodiny. Cena testu je 65 EUR.


Slovenská hokejová reprezentácia do 17 rokov je otestovaná

AGEL Clinic Bratislava, špecializovaná nemocnica so zameraním na športovú medicínu, v spolupráci so Slovenským zväzom ľadového hokeja otestovali hráčov slovenskej reprezentácie do 17 rokov. Testovaní boli aj členovia realizačného tímu, celkovo bolo otestovaných 32 ľudí. Všetky výsledky sú negatívne.


Množstvo vrstiev, vysoké horúčavy, nemožnosť sa napiť, aj taká je práca zdravotníka pri testovaní na koronavírus

Šíriaci sa koronavírus COVID-19 preveruje v mnohom sily zdravotníkov. Hrdinovia v prvej línii, lekári aj sestry, ktorí denne pacientov testujú, to majú najmä v letných horúčavách mimoriadne náročné. Vzhľadom na to, aby boli pred možnou nákazou pri testovaní chránení, musia mať niekoľko hodín okrem zdravotníckej uniformy oblečených aj sedem druhov ochranných pracovných prostriedkov. Podľa ich slov ide o fyzicky, ale aj psychicky vyčerpávajúce momenty.


Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov má negatívne výsledky

AGEL Clinic Bratislava, špecializovaná nemocnica so zameraním na športovú medicínu, v spolupráci so Slovenským zväzom ľadového hokeja, otestovali v pondelok všetkých hráčov slovenskej reprezentácie do 18 rokov. Testovaní boli aj členovia realizačného tímu, celkovo bolo otestovaných 38 ľudí. Všetky výsledky sú negatívne.


Potvrdilo sa, že naši zamestnanci sú profesionáli za každých okolností

Prvý polrok tohto roku bol pre všetkých, nielen zdravotníkov, ale aj pre pacientov a ich príbuzných, zaťažkávajúcou skúškou. Šíriaca sa epidémia koronavírusu COVID-19 preverila sily, trpezlivosť a pripravenosť všetkých rýchlo riešiť problémy, ktoré dovtedy nemocnice nepoznali a na novú realitu sa adaptovať. O tom, ako táto situácia ovplyvnila chod špecializovanej AGEL Clinic v Bratislave, a ako celkovo hodnotí prvý polrok 2020, sme sa porozprávali priamo s jej riaditeľom, MUDr. Otom Lobodášom, MPH.


Ambulancia vnútorného lekárstva rozšírila vyšetrenia o ultrasonografiu brucha

V AGEL Clinic Bratislava, ktorá je členom skupiny AGEL, majú v Ambulancii vnútorného lekárstva novinku. Pacientom je k dispozícii aj ultrasonografické vyšetrenie, ktoré je bezpečné a najmä bezbolestné a má v medicíne široké spektrum využitia.


Tlačový hovorca

Mgr.Martina Pavliková
Tlačový hovorca
tel: +421 0911 169 377
e-mail: hovorca@agelsk.sk