Služby

Ultrasonografia brucha

V ambulancii vnútorného lekárstva novinku je pacientom k dispozícii aj ultrasonografické vyšetrenie, ktoré je bezpečné a najmä bezbolestné a má v medicíne široké spektrum využitia. Ultrasonografia (USG) brucha je vyšetrenie orgánov dutiny brušnej ultrazvukom s frekvenciou 1-20 MHz,  v diagnostike sa využíva vyše 50 rokov. V tejto ambulancii vykonávame vyšetrenie prístrojom ALOKA prosound alpha 6, ktorý má kvalitné zobrazovacie schopnosti a uľahčené ovládanie aj pomocou dotykového displeja. Toto vyšetrenie je neinvazívne, nebolestivé a bezpečné aj pri opakovanom použití. Nezaťažuje pacienta ionizujúcim žiarením. Ultrasonografické vyšetrenie brucha je zamerané na zobrazenie orgánov dutiny brušnej, ako sú pečeň, žlčník, žlčové cesty, pankreas, slezina, obličky, aorta a podbrušie. Črevá a appendix nie sú súčasť štandardného USG vyšetrenia brucha. 

USG brucha sa indikuje v prípadoch bolestí brucha, tráviacich ťažkostí, nafukovania, zvýšených pečeňových testoch alebo zhoršených obličkových testoch. Taktiež sa využíva aj v prípade novozisteného vysokého tlaku, anémie, palpačnom náleze zväčšených orgánov, podozrení na cystu alebo nádor či pri niektorých ochoreniach obličiek. Odporúča sa vykonávať ho ráno nalačno, v prípade vyšetrenia popoludní minimálne 4 hodiny predtým nejesť. Deň vopred by pacient nemal jesť jedlá, ktoré nafukujú a nepiť sýtené nápoje. V deň vyšetrenia je možné vypiť menšie množstvo čistej stolovej vody, ale veľmi dôležité je nepiť čiernu kávu ani čaj, mliečne a sladené nápoje, necmúľať cukríky a nefajčiť.

Objednať na vyšetrenie je možné prostredníctvom callcentra na 02/48252300 a ultrasonografické vyšetrenie brucha je preplácané zdravotnou poisťovňou.

Tešíme sa na osobné stretnutie v našich priestoroch.

Vzťahy so zdravotnými poisťovňami

VŠZP Dôvera Union
áno áno áno