Blog, Tlačové správy, Novinky

Spoločnosť AGEL rozširuje svoje portfólio v Bratislave o AGEL Chronicare

V decembri prevzala spoločnosť AGEL do vlastníctva zdravotnícke zariadenie Chronicare, ktoré je zamerané na dlhodobú ventilačnú a intenzívnu starostlivosť u chronicky chorých pacientov a mení sa na AGEL Chronicare. Novú akvizíciu získala od skupiny Grafobal Group.

AGEL Chronicare sídli v priestoroch Ružinovskej polikliniky a disponuje 21 špičkovými lôžkami, ktoré sú vybavené pľúcnymi ventilátormi od spoločnosti Chirana a poskytujú kontinuálny monitoring vitálnych funkcií, pulznú oxymetriu, kapnometriu, EKG, monitoring ventilačných parametrov a flexibilný bronchoskop. K dispozícii je aj prenosné RTG pre diagnostiku pacienta na lôžku. O hospitalizovaných pacientov sa stará 25-členný zdravotnícky personál.

„Keďže ide o pacientov v kritickom stave s rôznym stupňom poruchy vedomia, alebo o pacientov pri plnom vedomí, ktorí sú doživotne odkázaní na umelú pľúcnu ventiláciu, je pracovisko prispôsobené ich špecifickým potrebám. Okrem komplexnej liečebnej starostlivosti je tu aj fyzioterapia, nutričná terapia, ergoterapia a celý rad nadväzujúcich terapií so zameraním na dosiahnutie samo obslužnosti pacienta a jeho prípadného návratu do života v súlade s princípmi bazálnej stimulácie,“ hovorí MUDr. Jakub Rybár, riaditeľ bratislavskej AGEL Clinic.

Popri vysoko profesionálnej zdravotnej starostlivosti je na poprednom mieste dôstojnosť pacientov. Sú hospitalizovaní v siedmich jednolôžkových a siedmich dvojlôžkových izbách. K základným hodnotám pracoviska patrí vysoko ľudský prístup a integrácia rodiny do starostlivosti o pacientky a pacientov. V prípade záujmu sú návštevy zaškolené do princípu bazálnej stimulácie, aby trpezlivou a citlivou komunikáciou prispievali k správnej stimulácii nervového systému svojich blízkych.

Kontakt pre médiá

Mgr. Eva Peterová, hovorkyňa AGEL SK

Mgr. Eva Peterová
hovorkyňa AGEL SK
hovorca@agel.sk

Kontakt neslúži na objednávanie pacientov na vyšetrenie, očkovanie, testovanie a zasielanie výsledkov vyšetrení.

Kontakty na všetky spoločnosti a zdravotnícke zariadenia Skupiny AGEL nájdete v zozname spločností Skupiny AGEL