Elektroliečba – magnetoterapia, TENS, elektroanalgézia, ultrazvuk, Laser

Ordinačné hodiny, prevádzková doba

Pondelok: 7:00 - 15:30
Utorok: 7:00 - 15:30
Streda: 7:00 - 15:30
Štvrtok: 7:00 - 16:30
Piatok: 7:00 - 14:30

VŠZP Dôvera Union
áno áno áno

Elektroliečba patrí k fyzikálnej terapii, pri ktorej je využívaný liečebný účinok rôznych foriem elektrickej energie. Elektroliečba v prevažnej miere využíva svoje analgetické účinky, zlepšuje krvnú cirkuláciu a výživu tkanív.
Princíp elektroliečby spočíva v stimulácii nervu a svalu striedavým elektrickým prúdom rôznej frekvencie a priebehu. Elektroliečba využíva pôsobenie nízko, stredne a vysokofrekvenčného prúdu na ľudský organizmus a je vhodným doplnkom ostatných fyzioterapeutických postupov. Funguje spôsobom, že použitím špecifických druhov prúdu (frekvencie, amplitúdy, šírky impulzov a podobne) podporuje chod fyziologických procesov v tkanivách, ovplyvňuje krvný obeh a látkovú výmenu, uvoľňuje alebo stimuluje svalstvo.

Ultrazvuk je pôsobenie mechanickej energie pozdĺžneho vlnenia, ktoré rozkmitá bunky v hĺbke (vytvára mikromasáž) a následne spôsobuje hlboké prehriatie. Ultrazvuk má teda veľký myorelaxačný účinok (pomáha uvoľňovať svaly), zlepšuje výživu tkanív.

Magnetoterapia spočíva v pôsobení stáleho či striedavého magnetického poľa na ľudský organizmus. Táto terapia je veľmi príjemná liečebná procedúra, pri ktorej na ľudské telo pôsobí magnetické žiarenie z rôznych aplikátorov, diskov či dosiek. Magnetoterapia sa dá aplikovať na každú lokalitu, nevyžaduje priamy kontakt a nie je potrebné sa vyzliekať. Má analgetické, myorelaxačné  a regeneračné účinky.

Laser má výrazný biostimulačný efekt, predovšetkým stimulácia kolagénu, podpora vaskularizácie tkanív, urýchlenie regenerácie ciev, lymfatických ciest a epitelu, lepšie využitie kyslíka a glukózy, všeobecne ide o urýchlenie hojivého procesu. Súčasne má účinok analgetický, protizápalový (protibakteriálny i protivírusový) a pôsobí na zmenšenie opuchov.

Vzťahy so zdravotnými poisťovňami

Anesteziológia