Kyselina hyalurónová

Kyselina hyalurónová je polysacharid (zložený cukor), ktorý je prirodzenou súčasťou ľudského tela.

Kyselina hyalurónová je polysacharid (zložený cukor), ktorý je prirodzenou súčasťou ľudského tela, kde tvorí jednu z hlavných zložiek medzibunkovej hmoty. Vo veľkom množstve je zastúpená v koži. Jej významnou vlastnosťou je schopnosť viazať vodu, čím hydratuje pokožku a dodáva jej objem. Prirodzená schopnosť produkcie kyseliny hyalurónovej v našom tele vekom klesá. Jednoduchou injekčnou aplikáciou kyseliny hyalurónovej do kože a podkožia v oblasti tváre sa dá dosiahnuť okamžité vylepšenie vzhľadu tváre obnovením strateného objemu a vyhladením povrchových a hlbokých vrások. Moderné prípravky obsahujú čistú kyselinu hyalurónovú a práve preto nemajú žiadne vedľajšie nežiaduce účinky. Kyselina hyalurónová sa aplikuje injekčnou formou, veľmi tenkou ihlou a pre dosiahnutie čo najmenšej bolestivosti obsahujú najnovšie prípravky aj zložku lokálneho anestetika. Účinok aplikovanej kyseliny hyalurónovej udávajú výrobcovia v priemere okolo 9 mesiacov. Alternatívou kyseliny hyalurónovej je minimálne invazívny chirurgický výkon - aplikácia vlastného tuku do tváre, ktorý má trvalý efekt.

Aplikačné lokality: nosovoústne ryhy, marionety, ústne kútiky, vrásky nad hornou perou, kontúry pier, zväčšenie pier, zväčšenie líc, vrásky okolo očí, slzné ryhy, glabella, vrásky na čele.

Typ výkonu

  • ambulantný

Anestéza

  • lokálna aplikácia anestetického krému
  • lokálna anestéza (pri aplikácii kyseliny hyalurónovej do pery)

Dĺžka aplikácie

  • v závislosti od lokality, cca 20-30 minút

Priebeh po aplikácii

  1. Ľahké začervenanie a opuch bezprostredne po ošetrení, môže pretrvávať 1-3 dni
  2. 24 hodín po zákroku nenanášať mejkap
  3. Po aplikácii nevystavovať ošetrenú oblasť intenzívnemu teplu (slnko, sauna, solárium) a chladu, až do vymiznutia opuchu a začervenania