Blog, Tlačové správy, Novinky

Terapia rázovou vlnou pomáha pacientom najmä pri bolestiach alebo zápaloch

V AGEL Clinic Bratislava, špecializovanej nemocnici v Bratislave, majú k dispozícii už takmer polroka na Oddelení fyziatrie, balneológie a rehabilitácie terapiu rázovou vlnou. Pacientom pomáha pri širokej škále ochorení a k dispozícii im je rýchlo, čakacia doba je maximálne týždeň.

Terapia rázovou vlnou sa uskutočňuje prostredníctvom moderného zariadenia, ktoré umožňuje aplikovať terapie pomocou neinvazívnych rázových vĺn, využívajúci balistický princíp generovania rázových vĺn. ,,Toto terapeutické zariadenie využíva akustické vlny na účely stimulácie lokálnej biologickej odozvy ošetrovaného tkaniva. Vďaka tomuto prístroju sa zníži lokálny pocit bolesti, uvoľní sa sval a zvýši sa mikrocirkulácia krvi, výsledkom čoho je zrýchlenie lokálneho metabolizmu a zlepší sa
funkcia nervových vlákien regulujúca výživu a látkovú premenu tkanív,“ vysvetľuje Mgr. Jana Kuchárová, vedúca fyzioterapeutka z AGEL Clinic. Ďalšími prínosmi rázovej vlny sú, že zvyšuje produkciu kolagénu a znižuje svalové pnutie. ,,Najčastejšie túto terapiu aplikujeme pacientom s pätovou ostrohou, čo je mimoriadne bolestivé ochorenie. Zároveň je možné pomôcť prostredníctvom rázovej vlny aj pacientom, ktorí majú ochorenia šliach a úponov či kalcifikáty, pomôže vyriešiť bolesti z preťaženia. Používa sa na riešenie bolesti z preťaženia,  ako sú tenisový lakeť, pätová ostroha alebo zápaly Achillovej šľachy,“ hovorí Mgr. Kuchárová. Taktiež dodáva upozornenie, že nie je možné použiť rázovú vlnu v prípade tehotenstva, zníženej zrážanlivosť krvi, trombózy alebo u detí v období rastu. Výsledný efekt pacient pociťuje po pár týždňoch absolvovania terapie, teda je k nej potrebné pristupovať zodpovedne a zúčastniť sa jej pravidelne.

Oddelenie fyziatrie, balneológie a rehabilitácie v AGEL Clinic denne vyšetrí približne 10 pacientov. Objednať sa na terapiu rázovou vlnou môžu pacienti na telefónnom čísle 02/48252300 a cena vyšetrenia je 15€.

Kontakt pre médiá

Mgr. Eva Peterová, hovorkyňa AGEL SK

Mgr. Eva Peterová
hovorkyňa AGEL SK
hovorca@agelsk.sk

Kontakt neslúži na objednávanie pacientov na vyšetrenie, očkovanie, testovanie a zasielanie výsledkov vyšetrení.

Kontakty na všetky spoločnosti a zdravotnícke zariadenia Skupiny AGEL nájdete v zozname spločností Skupiny AGEL